Spotkanie Liderek i Organizacji Programu Zakorzenione, Łochów, 23-25 listopada 2023 r.

Zapraszamy Uczestniczki i Uczestników programu do Łochowa! Celem naszego trzydniowego zjazdu jest wzajemne poznanie się i wzmocnienie w tematyce społecznego zaangażowania wokół ochrony środowiska przyrodniczego.

Będziemy rozmawiać o zmieniającej się wsi i roli mieszkańców w ochronie najcenniejszych siedlisk – mokradeł, lasów i łąk. Przyjrzymy się zmianom w wiejskim krajobrazie, niegdyś z miedzami, śródpolnymi oczkami, bogactwem ptaków. Sprawdzimy na co mamy wpływ i wymienimy się informacjami jak to robimy „u siebie”. Chcemy się także dowiedzieć jakie sukcesy macie na swoim koncie. Towarzyszyć nam będą botanicy, pasjonaci i praktycy, którzy opowiedzą jak zabrać się za środowiskowy projekt, który włączy społeczność.

Poruszymy tematy, które towarzyszą nam każdego dnia – jak ograniczyć ilość odpadów w lasach, na poboczach? Co robić z bezdomnymi zwierzętami w gminie? Jak wspierać dzikie zwierzęta? Co sadzić w swoim ogrodzie, przy wiejskiej świetlicy by wesprzeć przyrodę, a nie jej zaszkodzić? Czym jest greenwashing, czyli „ekościema”?

W trzeciej turze naboru, w ramach części Programu Zakorzenione pod nazwą "Liderki dla środowiska", prowadzonej przez Fundację Roll-na i Grupę Sołtyski zapraszamy liderkę oraz drugą osobę (najlepiej osobę, która wspiera projekt realizowany przez liderkę). W ramach części pod nazwą "Organizacje dla środowiska", prowadzonej przez Fundację FARMA zapraszamy po dwie przedstawicielki/przedstawicieli organizacji biorących udział w Programie, bądź dwie inne osoby z danej organizacji.

Zapraszamy także przedstawicielki i przedstawicieli innych organizacji lokalnych z województw  podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, Kaszub i wschodniej części Mazowsza, którzy realizują lub chcą realizować działania prośrodowiskowe z mieszkańcami na obszarach wiejskich.
 

Adres naszego Spotkania to Folwark Łochów, ul. Marii Konopnickiej 10, 07-130 Łochów (woj. mazowieckie: https://maps.app.goo.gl/hbGGgV9k87JZoMam9). Oferujemy zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Koszty zakwaterowania, wyżywienia i materiałów szkoleniowych i promocyjnych pokrywane są przez organizatora. Uczestniczka/Uczestnik pokrywa koszty dojazdu. Parking dla gości hotelowych jest bezpłatny. Więcej szczegółów organizacyjnych podamy w mailu przesyłanym ok. tydzień po zarejestrowaniu się do udziału w Spotkaniu.

W ramach dbania o środowisko naturalne (i o same/samych siebie!) zapraszamy do wspólnych przejazdówMiędzy innymi tym celu powstała grupa dla uczestniczek i uczestników Spotkania na Facebooku (link zostanie przesłany do osób, które się zarejestrują i zakwalifikują). W Łochowie znajduje się także stacja kolejowa. Odcinek z dworca kolejowa do hotelu to ok. 3 kilometry. W Łochowie działają taksówki.

Zaczynamy w czwartek lunchem, o godzinie 14.00. Sesja otwarcia rozpocznie się o 15.00. Kończymy w sobotę, także posiłkiem, o godzinie 13.00. Ramowy program Spotkania znajdziecie tutaj

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i z informacjami dotyczącym przetwarzania danych osobowych przez Fundację Wspomagania Wsi. Formularz należy wypełnić i wysłać do 2 listopada 2023 r. do godziny 23.59.

Każda Uczestniczka/każdy Uczestnik wypełnia formularz indywidualnie. Kompletnie i starannie wypełniony formularz rekrutacyjny jest warunkiem zakwalifikowania do udziału w Spotkaniu, dlatego przed wysłaniem prosimy sprawdzić poprawność danych, szczególnie adresu e-mail. Po wypełnieniu formularza na podany w niej adres e-mail wysłane zostanie potwierdzenie zgłoszenia.

UWAGA: Najczęstszą przyczyną braku maila zwrotnego jest błędnie wpisany adres lub jego przekierowanie do folderu SPAM. Zalecamy sprawdzenie skrzynki spamowej. Jeśli potwierdzenie nie doszło, prosimy o informację na adres: mgromekkowalczyk@fww.pl

Partnerami programu są Fundacja Polska z Natury, Fundacja Roll-na, grupa Sołtyski, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju FARMa i Fundacja Wspomagania Wsi.

Potwierdzam, że zapoznałam/zapoznałem się z:

1. Dane uczestniczki/uczestnika
2. Skąd przyjeżdżasz?
3. Przed spotkaniem
Jeśli masz specjalne potrzeby związane ze swoim zdrowiem, prosimy o kontakt z Fundacją Wspomagania Wsi (mgromekkowalczyk@fww.pl, tel. 22 636 25 71)